Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

Ako prežiť dovolenku v zdraví? Na tieto doplnky výživy nezabudnite
Ako prežiť dovolenku v zdraví? Na tieto doplnky výživy nezabudnite

Ako prežiť dovolenku v zdraví? Na tieto doplnky výživy nezabudnite

Ako prežiť dovolenku v zdraví? Na tieto doplnky výživy nezabudnite

Leto a čas dovoleniek je v plnom prúde. V návale cestovnej horúčky mnohí z vás premýšľajú nielen ako sa efektívne pobaliť, ale aj ako chrániť svoje zdravie počas celého dovolenkového pobytu.

Obsah

A hoci existuje mnoho praktických rád, ktoré vám dokážu samotné balenie kufrov v rôznych smeroch uľahčiť, my vám prezradíme niekoľko dôležitých tipov, ktoré sa týkajú najmä balenia doplnkov výživy vhodných práve na cestovanie. 

Čo by ste si teda rozhodne nemali zabudnúť?

Doplnky výživy, s ktorými vás nič nezaskočí

Menej je viac. A to aj pokiaľ ide o výber doplnkov výživy, ktoré si zabalíte na dovolenku. Predtým, ako prepadnete regály s ponukou vo vašej lekárni, vedzte, že potrebujete len niekoľko kľúčových výživových doplnkov, aby ste sa udržali za každých okolností fit. To je dobrá správa nielen pre váš rozpočet, ale aj zvyšný priestor vo vašom kufri.

Ich výber voľte s ohľadom na to, do akej destinácie sa chystáte. Napríklad, v krajinách stredného východu vás môže zastihnúť Faraónova pomsta a s ňou spojené tráviace problémy a v severských krajinách zasa prechladnutie.

doplnky výživy vhodné na dovolenku

Plánujte a nič nenechajte na náhodu

Dopredu si všetko premyslite a naplánujte. Základom baliacej rutiny v rámci cestovných doplnkov je dôsledné plánovanie a jednoduchosť. Pre rýchlejšie rozhodovanie sme pre vás nakombinovali dovolenkový balík výživových doplnkov, ktoré sú doslova must have v prípade, že cestujete do hôr aj do exotiky.

Pre koho je balík na dovolenku určený?

  • pre ľudí, ktorí sa chcú vyhnúť tráviacim ťažkostiam spôsobených zmenou prostredia, konzumáciou miestnych potravín a vody,
  • pre ľudí, ktorí sa zvyknú na dovolenke prejedať a konzumujú alkohol,
  • pre ľudí, ktorí zvyknú trpieť herpesovým ochorením v dôsledku nadmerného opaľovania sa,
  • pre ľudí, ktorí chcú posilniť svoj imunitný systém.

Na čo myslieť pri balení doplnkov výživy na dovolenku?

Zvážte svoje individuálne potreby

Pri výbere doplnkov výživy na dovolenku takisto záleží na tom či cestujete s malými deťmi alebo seniormi. Každá skupina cestovateľov má určité zdravotné riziká, na ktoré je vhodné patrične sa pripraviť.

Aké sú ciele a plánované aktivity vašej dovolenky?

Identifikujte typy aktivít, ktoré plánujete vykonávať na dovolenke. Ste vyznávači aktívneho životného štýlu a plánujete turistiku, plávanie, cyklistiku a iné športové aktivity, ktoré môžu byť fyzicky náročné? Alebo budete po celý čas relaxovať? V tom prvom prípade nezabudnite na doplnenie potrebných živín a energie.

Ak sa napríklad chystáte na cyklo dovolenku po pobreží Dalmácie, určite si zabaľte náš cyklobalík. Obsahuje efektívnu kombináciu produktov pre každého cyklistu, a to aj v prípade, keď vám už dochádzajú sily. Pozostáva z predtréningového drinku sviežej citrusovej chuti, citrónového energetického nápoja a energetického gélu, ktorý vás nakopne v tej správnej chvíli.

Doplnky výživy na tráviace ťažkosti

Na dovolenke si zvykneme dopriať. Ak aj vy máte tendenciu ochutnávať miestne dobroty a sem tam to s množstvom preženiete, môže sa stať, že vám to dá váš žalúdok patrične pocítiť. Rovnako mu nepridá ani príjem miestnej vody s obsahom cudzích baktérií. V tejto oblasti vám podá pomocnú ruku účinná kombinácia  probiotík a účinných tráviacich enzýmov.

doplnky výživy na traviace ťažkosti na dovolenke

Probiodom

V prírodnom produkte Probiodom sa nachádzajú probiotické kultúry, ktoré podporia nielen zdravý tráviaci trakt. I, keď probiotiká sú nevyhnutné napríklad pri užívaní antibiotík či pri problémoch s trávením, ich dlhodobé užívanie má pozitívny vplyv na celkové zdravie. Probiodom je tiež účinný pre ženy ako ochrana pred vznikom zápalov a infekcií urogenitálneho traktu, ktoré ženy zvyknú potrápiť počas letného kúpania sa.

FytoEnzyme Complex

FytoEnzyme Complex obsahuje komplex rastlinných tráviacich enzýmov, extraktov, olejov a baktérie mliečneho kvasenia Lactobacillus sporogenes. Komplex týchto látok podporuje trávenie prijatej potravy, lepšie využitie živín a rýchlejší prechod potravy cez tráviaci trakt. Takže odstráni nepríjemné pocity zaťaženého trávenia už do 30 minút.

L-lyzín extra

Ide o komplexnú imunitnú formulu s obsahom 3 účinných látok: L-lyzínu, vitamínu B6 a extraktu z Echinacea Purpurea, ktoré prispievajú k prirodzenej obranyschopnosti organizmu a správnemu fungovaniu imunitného systému. L-lyzín je esenciálna aminokyselina, ktorú si telo nevie samo vytvoriť, preto ju musíme prijať potravou prípadne pomocou výživových doplnkov. Je nevyhnutný pri produkcii nielen bielkovín, ale tiež hormónov, enzýmov, protilátok a imunitných buniek organizmu. L-lyzín je dôležitý stavebný materiál imunitných buniek a tým podporuje činnosť zdravého imunitného systému.

Doplnky výživy pre zdravú pleť

Pri nadmernom vystavovaní sa slnečnému žiareniu nehrozí len spálenie pokožky, ale tiež výskyt bolestivých herpesových ochorení. Tu takisto pomôže L-lyzín Extra, obohatený o Echinaceu a vitamín B6,  ktorá zabraňuje prepuknutiu rôznych vírusových infekcií.

Pokiaľ začínate cítiť jemné chvenie či nepríjemný pocit na perách, môže ísť o oslabený imunitný systém, ktorý môže viesť k herpesovému ochoreniu. Produkt L-lyzín extra prispieva k posilneniu imunitného systému.

doplnky výživy pre zdravú pokožku

Rýchla hydratácia pri extrémnych teplotách v exotike

Doplniť tekutiny by ste mali počas relaxácie na pláži, ale aj intenzívnej vysokohorskej túry. Teplo a slnko vás rýchlo dehydruje a takisto sa potíte viac ako inokedy. Odborníci odporúčajú prijať aspoň 2,5 litra vody denne.

Na rýchlu hydratáciu a doplnenie potrebných vitamínov máme pre vás v ponuke hypotonický nápoj HypoFit. Pôsobí tiež antioxidačne a pomáha predchádzať svalovým kŕčom.

Pre zdravie a krásu vlasov

Slaná voda a intenzívne slnečné lúče dajú vašej pleti a vlasom zabrať.
Nadmerné slnenie spôsobuje spálenie pokožky, ktoré sa prejaví začervenaním, opuchom a častokrát sa lúpe.

UV žiarenie tiež poškodzuje kolagénové vlákna v pokožke a spôsobuje predčasné starnutie pokožky vrátane vzniku vrások, pigmentových škvŕn a straty elasticity. Slnko vlasy poškodzuje a pridáva im na krehkosti a lámavosti. Môže dokonca poškodzovať vlasy na molekulárnej úrovni, čo vedie k strate vlhkosti a proteínov vlasových vlákien.

SkinBooster chráni vlasy a pokožku

Aby ste chránili svoju pokožku a vlasy pred škodlivými účinkami slnečného žiarenia, odporúčame vám pred a počas dovolenky užívať kolagénový nápoj SkinBooster. Okrem kolagénu obsahuje tiež elastín, keratín, ceramidy, kyselinu hyalurónovú či vitamíny C a B. Je výborným pomocníkom, ktorý bojuje proti vráskam a oslabeným vlasom.

krásne vlasy na dovolenke

Antioxidanty pred a počas dovolenky

Ďalšími doplnkami výživy, ktoré by ste mali zaradiť do svojej stravy už pred plánovanou dovolenkou, sú antioxidanty. Neutralizujú voľné radikály a chránia pokožku pred škodlivými účinkami slnečného žiarenia ako sú vrásky a pigmentové škvrny. Dovolenky so sebou prinášajú nové prostredie, iné stravovacie návyky a vystavenie sa novým ochoreniam. Antioxidanty, ako je vitamín C, vitamín E a zinok, môžu posilniť imunitný systém, a tak pomôcť organizmu bojovať proti infekciám.

Cestovanie a dovolenky sú niekedy fyzicky náročné. Dlhé hodiny šoférovania alebo letu, spoznávanie nových miest prípadne náročná turistika. Antioxidanty pomôžu pri regenerácii po plávaní alebo iných aktivitách, ktoré sú únavné.

Niekedy môžu zmeny v prostredia a časových pásiem ovplyvniť spánok. Určité antioxidanty, ako napríklad melatonín, pomôžu pri jeho regulácii a zabezpečia kvalitný odpočinok.

Toto sú dva z nich, ktoré stojí za to vyskúšať:

Gluthatione

Gluthatione je silný antioxidant, ktorý chráni bunky pred poškodením. Pomáha odstraňovať toxíny a ťažké kovy z tela, čo prispieva k zdraviu pečene, pľúc, obličiek a ďalších orgánov. Podporuje imunitný systém a je dôležitý pre správnu funkciu pečene. Glutation je kľúčový pre zdravie a omladzovanie organizmu.

K2 Anti Age

Je účinná kombinácia látok, ktoré podporujú bunkovú energiu, psychickú výkonnosť a koncentráciu.