Pripravujete sa na maratón a bojíte sa svalových kŕčov?

Pripravujete sa na maratón a bojíte sa svalových kŕčov?

Svalové kŕče sú zabijakom pri akomkoľvek športovom výkone. Bývajú často bolestivé a vysiľujúce. Kŕč ako taký je vlastne prudké stiahnutie a dočasné zhrubnutie svalu. Niekedy obdobie kŕčov prejde samo, no väčšinou je potrebné telu pomôcť. Pri samotnom výskyte kŕču je najdôležitejšie prestať vykonávať pohyb, ktorý kŕč vyvolal a snažiť sa sval natiahnuť.  Niekedy to však nemusí byť ľahké a okolnosti nám to nemusia dovoliť. V takom prípade je pred plánovanou zvýšenou fyzickou aktivitou (maratónom) najlepšie doplniť minerály a vitamíny, ktorý majúpriaznivý vplyv na tvorbu kŕčov. Pri dlhodobej fyzickej záťaži sa formou potu okrem vody vylučuje množstvo minerálov a stopových prvkov. Pri narušení ich rovnováhy ako aj pri ich nedostatku vznikajú svalové kŕče. U športovcov je najčastejšou príčinou vzniku kŕčov hlavne nedostatok horčíka a vápnika. Horčík a vápnik majú jedinečnú a nevyhnutnú úlohu v metabolizme svalových buniek. Netreba však zabúdať ani na primerané zaťažovanie organizmu pri cvičení a hlavne prijímanie dostatočného množstva tekutín. Pravidelný pitný režim je nevyhnutný. Pri ťažkom stupni dehydratácie vznikajú spomínané svalové kŕče. Dochádza k nim v prípade, že svalom nie je dodávané dostatočné množstvo kyslíka prostredníctvom krvného obehu.

„Vyberte si preto ten správny produkt, ktorý Vám pomôže koncentrovať sa na výkon bez obáv zo svalových kŕčov”. AcidoFit je tou správnou voľbou!

Minerálny nápoj AcidoFit Vám ponúka vyvážený pomer nevyhnutných minerálov a vitamínov, obsahuje extra zo zeleného čaju, aloe vera a alfalfa, ktoré priaznivo pôsobia na svalové kŕče. 

Kompava spol. s r.o., Piešťanská 1202/44, Nové Mesto nad Váhom 91501, +420 903 473 211, objednavky@kompava.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info