ThermoFit +50% grátis limitovaný počet kusov

Tápate nad tým, aké doplnky si so sebou pribaliť na dovolenku?
Tápate nad tým, aké doplnky si so sebou pribaliť na dovolenku?

Tápate nad tým, aké doplnky si so sebou pribaliť na dovolenku?

Tápate nad tým, aké doplnky si so sebou pribaliť na dovolenku?

Leto je v plnom prúde a spoločne s ním prichádza aj zvýšený záujem vášnivých cestovateľov či svetobežníkov o to, ako si udržať pevné zdravie, aj počas ich plánovaných dovoleniek. 

A, hoci existuje množstvo praktických rád, ktoré vám dokážu samotné balenie kufrov v rôznych smeroch uľahčiť, my vám však prezradíme niekoľko dôležitých tipov, ktoré sa týkajú najmä balenia vitamínových doplnkov vhodných práve na cestovanie. Čo by ste si, teda rozhodne nemali zabudnúť?Vaše zdravie ovplyvňuje každý aspekt vášho života a obzvlášť vtedy, ak ho nemáte úplne pod kontrolou. Aj v tomto prípade je, preto skvelý nápad, aby ste si na svoje cesty zbalili vhodné doplnky a vitamíny, ktoré udržia váš imunitný systém v špičkovom stave po celú dovolenku. Mimo iné sú pre dovolenku charakteristické nielen príjemné chvíle plné slnka, letného vánku či morských vĺn, no, veľakrát nás bohužiaľ môžu potrápiť aj rôzne tráviace, či dermatologické problémy. Avšak predtým, ako prepadnete regály s doplnkami  výživy vo vašej miestnej lekárni, vedzte, že potrebujete len niekoľko kľúčových cestovných doplnkov, aby ste sa udržali za každých okolností fit. To je dobrá správa nielen pre váš rozpočet, ale aj zvyšný priestor vo vašom kufri.

Doplnky, ktoré by ste mali mať so sebou zbalené na každej letnej dovolenke

Dôležitým kľúčom úspešnej baliacej rutiny v rámci cestovných doplnkov je dôsledné plánovanie a jednoduchosť.  Či už idete na výlet po Slovensku alebo cestujete do zahraničia, skontrolujte si batožinu, aby ste sa uistil, že ste si nezabudli so sebou zbaliť dovolenkový balík výživových doplnkov. 

Tráviace a dermatologické ťažkosti počas dovolenky

Ak máte tendenciu k prejedaniu sa na dovolenkách či konzumujete rôzne miestne špeciality, na ktoré vaše trávenie nemusí byť úplne zvyknuté, môže vás v tomto smere potrápiť. Rovnako tomu nepridá ani príjem miestnej vody s obsahom cudzích baktérií. V tejto oblasti vám podá pomocnú ruku skvelé kombo probiotík -  Probiodom a tráviacich enzýmov - FytoEnzyme Complex.

Pri nadmernom vystavovaní sa slnečnému žiareniu nehrozí len spálenie pokožky, ale tiež výskyt bolestivých herpesových ochorení. Tu pomôže L-lyzín Extra obohatený o Echinaceu a vitamín B6 - účinná podpora imunitného systému, ktorá zabraňuje prepuknutiu rôznych vírusových infekcií. Poďme si však o týchto doplnkoch povedať viac.

Probiodom

V prírodnom produkte Probiodom sa nachádzajú probiotické kultúry, ktoré podporia nielen zdravý tráviaci trakt. I, keď probiotiká sú nevyhnutné napríklad pri užívaní antibiotík či pri problémoch s trávením, ich dlhodobé užívanie má pozitívny vplyv na celkové zdravie.

FytoEnzyme Complex

FytoEnzyme Complex obsahuje komplex rastlinných tráviacich enzýmov, extraktov, olejov a baktérie mliečneho kvasenia Lactobacillus sporogenes. Komplex týchto látok podporuje trávenie prijatej potravy, lepšie využitie živín a rýchlejší prechod potravy cez tráviaci trakt.

L-lyzín extra

Ide o komplexnú imunitnú formulu s obsahom 3 účinných látok: L-lyzínu, vitamínu B6 a extraktu z Echinacea Purpurea, ktoré prispievajú k prirodzenej obranyschopnosti organizmu a správnemu fungovaniu imunitného systému. L-lyzín je esenciálna aminokyselina, ktorú si telo nevie samo vytvoriť, preto ju musíme prijať potravou prípadne pomocou výživových doplnkov. Prirodzene sa nachádza hlavne v živočíšnej strave, ako je mäso či tvrdé syry, a preto je u vegetariánov a vegánov často vyhľadávaným doplnkom. Je dôležitou stavebnou zložkou bielkovín, ktoré v organizme plnia viaceré funkcie. Je nevyhnutný pri produkcii nielen bielkovín, ale tiež hormónov, enzýmov, protilátok a imunitných buniek organizmu. L-lyzín je dôležitý stavebný materiál imunitných buniek a tým podporuje činnosť zdravého imunitného systému.

Pokiaľ začínate cítiť jemné chvenie či nepríjemný pocit na perách, môže ísť o oslabený imunitný systém, ktorý môže viesť k herpesovému ochoreniu. Produkt L-lyzín extra prispieva k posilneniu imunitného systému. Tento produkt neobsahuje žiadne alergény.

Pre koho je balík na dovolenku určený

  • pre ľudí, ktorí sa chcú vyhnúť tráviacim ťažkostiam spôsobených zmenou prostredia, konzumáciou miestnych potravín a vody;
  • pre ľudí, ktorí sa zvyknú na dovolenke prejedať a konzumujú alkohol;
  • pre ľudí, ktorí zvyknú trpieť herpesovým ochorením v dôsledku nadmerného opaľovania sa;
  • pre ľudí, ktorí chcú posilniť svoj imunitný systém.