Bike & Tour 2014

Prvý ročník cyklo preteku Škoda BIKE & TOUR sprevádzalo hneď niekoľko prívlastkov – ako jedinečný, výnimočný a priateľský. Všetko vypuklo 5. júna 2014, kedy sa o 14:00 otvorilo cyklistické Expo pred obchodným centrom Aupark v Košiciach. Súčasťou Expa boli vystavovatelia, ktorí ponúkali pestrú paletu bicyklov, cyklo doplnkov a ďalších služieb súvisiacich s bicyklami na jednom mieste.

Firma Kompava samozrejme nemohla chýbať. Poskytla nielen cyklistom, ale i širokej verejnosti užitočné rady z oblasti výživy, športu a taktiež možnosť ochutnať iontový nápoj Hypofit. Súčasťou Expa bola i zóna na testovanie bicyklov, registrácia a pódium kde prebiehali súťaže a neustále hrala hudba.

Samotná cyklojazda bola iná, ako sme zvyknutí na cyklo podujatiach – miesta štartu boli dve – v Prešove a v Košiciach. Netradičná bola aj trať, pretože kvôli preteku bola uzatvorená diaľnica medzi Prešovom a Košicami. Stretnutie mali cyklisti v polovici diaľnice na čerpacej stanici Agip Janovník. Tak ako štart bol na dvoch miestach, aj cieľ bol v Prešove a v Košiciach.

Hlavnou myšlienkou preteku bolo dostať ľudí na bicykel, ukázať im, že cestovať sa dá i bicyklom, nielen autom a taktiež ich naučiť, že dovolenka na bicykloch môže byť skvelá. V rámci podujatia neboli vyhlásení najlepší pretekári, pretože všetci zúčastnení si zaslúžili obdiv a uznanie.