Boskovické běhy

Boskovické běhy

1. mája 2014 sa konal 5. ročník pretekov s názvom Boskovické běhy. Súťažilo sa v kategóriách: detský beh, ľudový beh na 800 m; 2,5 km a hlavný beh 12,5. Pomenovanie kultúrne podujatie bolo cítiť na každom rohu - na pódiu sa predstavil známy český spevák Janek Ledecký, detský spevokol, sprievodný program oživilo zumba cvičenie, ktoré rozhýbalo takmer celé námestie. Počasie prialo nielen súťažiacim, ale i organizátorom, čoho výsledkom bola rekordná účasť pretekárov aj samotných návštevníkov.

Príjemné prostredie mestečka Boskovice je veľmi lákavé. Taktiež trasa behov bola veľmi zaujímavá, spestrením bol prechod cez Boskovický zámoček.

Firma Kompava bola oporou pre pretekárov na 12,5 km behu, kde sa na trati mohli v horúcom počasí občerstviť iontovým nápojom Hypofit. Taktiež nechýbali ceny pre víťazov od Kompavy, ktoré v tomto ročníku odovzdával víťaz v modernom päťboji z roku 2012 David Svoboda. David mal počas akcie aj svoju autogramiádu a vystúpenie. 

Na 2,5 km preteku sa zúčastnilo aj 7 zamestnancov firmy Kompava. Bol to naozaj skvelý zážitok, nielen vďaka behu cez krásne prostredie, ale aj neskutočnej atmosfére, ktorú bolo cítiť na každom kúsku trate.