Medzinárodný maratón mieru

Prvý októbrový víkend sa v Košiciach konal 90. ročník Medzinárodného maratónu mieru. Zúčastnilo sa ho 10 199 pretekárov, ktorí súťažili v kategóriách maratón, polmaratón, inline, handbikeri, vozičkári, minimaratón, firemný beh, štafeta, univerzitný beh a junior štafeta.

Víťazom maratónu sa stal Gilbert Kiptoo Chepkwony z Kene s časom 2:08:26. Najrýchlejšou ženou bola Lydia Jerotich Rutto s časom 2:28:48. Zo slovenských pretekárov bol najrýchleší Boris Csiba s výsledným časom 2:29:03 a najrýchlejšou ženou zo Slovenska bola Ingrid Petnuchová za 2:51:15. Výborný čas dosiahla aj Tvár Kompavy - Adriana Vitková, ktorá s časom 2:58:00 získala 5. miesto v kategórii žien.

Od piatku do nedele bolo pre športovcov, ale aj návštevníkov podujatia pripravené Expo, kde si mohli pozrieť ponuku viacerých firiem z oblasti športového oblečenia, obuvi, či športovej výživy. Samozrejme, že nechýbala ani Kompava. V stánku mohli návštevníci ochutnať iontový nápoj Hypofit, získať odborné rady od našich zástupcov, prípadne si odniesť vzorku produktu.

Sprievodný program bol v piatok kvôli nepriaznivému počasiu zrušený. V sobotu bolo počasie lepšie a tak poobede predviedol Ján Kočiš svoju trial show, pri ktorej sa dalo napätie doslova krájať smile V nedeľu prebehli súťaže vo všetkých kategóriách. Sprievodný program bol zameraný na dance marathon, v ktorom si súťažiaci mohli zacvičiť a vyhrať zaujímavé ceny. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník maratónu wink