Získajte teraz balenie Serrapeptase Plus +30% obsahu za cenu klasického balenia. Viac na...

31. ročník Rajecký maratón 2014
31. ročník Rajecký maratón 2014

31. ročník Rajecký maratón 2014

31. ročník Rajecký maratón 2014

  Rajecký maratón písal v sobotu 9.8. 2014 už svoju 31. kapitolu. Zúčastnilo sa ho množstvo bežcov nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Polovica leta sa k nám nezadržateľne blížila a s príchodom augusta sa celá rajecká dolina tešila, sústredila a pripravovala na veľkú udalosť, ktorá sa v Rajci koná pravidelne už desiatky rokov. Na svoje si tiež určite prišli aj mladší pretekári a spestrili si tak svoje letné prázdniny.

  Toto kvalitné športové podujatie, ktoré  sa beží z Rajca do Čičman a späť, je už neodmysliteľnou súčasťou leta v Rajeckej doline a každý rok sa ho zúčastňuje množstvo bežcov zo Slovenska,  Českej republiky, Poľska, Maďarska, Ukrajiny a stále častejšie môžeme na štarte vidieť aj bežecké esá z ďalších štátov Európy a dokonca afrického kontinentu.

  Aj tento rok sme boli svedkami kvalitných bežeckých súbojov a na akcii sme spolu s tímom Kompava zažili úžasnú atmosféru počas celých pretekov. Viacerí bežci nás už poznali z predošlých pretekov či už v Rajci, kde sa zúčastňujeme každý rok, ale aj z iných kútov Slovenska. Pretekári si pochvaľovali účinky produktov pre bežcov ako K-4 Power kapsule pred a počas výkonu, K-4 Power energetické gély, energetické tyčinky 3Energy Bar, ktoré ich počas behu sprevádzali. Osvieženie a energiu im zasa poskytol iontový nápoj HypoFit. Každý návštevník stánku dostal okrem cenných informácií o správnych doplnkoch pred, počas a po behu aj rôzne vzorky, prospekty, či reklamné materiály.

  Okrem maratónu sme sa počas akcie tešili aj na ďalšie bežecké disciplíny - polmaratón, ktorý sa bežal do Rajeckej Lesnej a späť, inline maratón na korčuliach, či 2km beh ulicami mesta Rajec. Viac ako 800 bežcov, ktorí sa v Rajci postavili na štart s odhodlaním podať čo najlepší výkon sme  okrem povzbudzovania podporovali kvalitným pitným režimom Kompava. Krásna medaila vie aj po rokoch pripomenúť, že všetci zdolali najťažší, najkrajší a najsrdečnejší Rajecký maratón.

  A to stále nie je všetko. Popri pretekov sa Rajci konal aj tradičný jarmok s množstvom sprievodných akcií. Na námestie SNP prišlo množstvo ľudových umelcov, ktorí ponúkali svoje domáce výrobky. Po privítaní a ocenení výkonov maratóncov, polmaratóncov a korčuliarov nás čakala tombola s hodnotnými cenami a po nej koncert jedného z najznámejších slovenských raperov - Majka Spirita. Večer predvedol svoje umenie DJ Milan Lieskovský, ktorý sa postaral o zábavu až do rána.