Kordický extrém v rámci Marathon BB Tour
Kordický extrém v rámci Marathon BB Tour

Kordický extrém v rámci Marathon BB Tour

Kordický extrém v rámci Marathon BB Tour

Marathon BB Tour je seriál podujatí so spoločným vyhodnocovaním na sezónnej báze. Patria doň preteky organizované Marathon BB Teamom a spriatelené podujatia. Medzi podujatia organizované v roku 2016 patria: 

06.01

SOFTIP Trojkráľový večerný beh

05.03

Na vrchol v Európe

07.05

BBB MTB VlkoHron

08.05

Beh Sliačskym chotárom

22.05

ADRIM Nemčiansky beh

09.06

Banskobystrická bežecká 24hodinovka

25.06

Imunoglukán Lučatínska 11ka

09.07

ADLO BBO cup orientačný beh

23.07

O2 Kordícky Extrém

13.08

Beh nočným Breznom

03.09

Banskobystrický minimaratón

04.09

O2 Banskobystrický maratón

Malebná obec Kordíky v Banskobystrickom okrese sa už štvrtú sezónu po sebe stala centrom vytrvalostného zážitkového behu v prírode. 657 registrovaných pretekárov zo šiestich krajín v hlavných behoch a takmer stovka detí do 5 rokov v Behu Chrústov sa postavili na štart jednotlivých disciplín O2 Kordíckeho extrému – trailových pretekov hrebeňom Kremnických vrchov.

Medzinárodná účasť a kvalitné športové výkony len podčiarkli rastúcu prestíž podujatia, ktoré je jedným z letných pilierov seriálu Marathon BB Tour.
Hlavná disciplína - beh na 26 km so štartom o 8:30, bola najväčším lákadlom pre výkonnostných športovcov. Organizátori pripravili v tomto ročníku, k už tradičnej účastníckej medaile, prekvapenie v cieli pre každého, kto úspešne dokončil technicky náročné preteky, v podobe unikátneho finišerského trička.

O 9:30 začali behy Chrústov do 5 rokov na 200 m. Najprv dievčatá a potom chlapci nám umožnili nazrieť do budúcnosti slovenskej atletiky. Viac než 90 najmenších bežcov si patrične užilo mohutnú divácku kulisu na Kordíckom námestí. Každý odhodlaný malý bežec získal v cieli skutočnú účastnícku medailu a diplom.

Podujatie pokračovalo štartom behu na 11,4 km. Presne o 10:00 poslal moderátor podujatia Adam Lehocký štartovným výstrelom na trať 280 mužov a žien rozdelených do dvoch vekových kategórií. 

Podobný štartovný scenár sa opakoval aj o 10:05, pri štarte hobby disciplíny na 4,2 km so 188 účastníkmi.

Pre všetkých účastníkov a návštevníkov podujatia bola pripravená relaxačná zóna s bazénom ľadovej vody. Vhod prišlo po dobehu i občerstvenie v podobe tradičného gulášu. Pitný režim zabezpečila spločnosť Kompava a bezpečnosť pretekárov na trati Banskobystrická Horská Služba. Vydarené podujatie s neopakovateľnou atmosférou vygradovalo vyhlásením najlepších a žrebovaním o hodnotné ceny. 

Spoločnosť Kompava podporila akciu cenami pre víťazov a do žrebovania v podobe minerálnych nápojov AcidoFit, cyklistickými fľašami, vzorkami BCAA a pitným režimom HypoFit určeným pre športovcov, ale i pre návštevníkov akcie.