Majstrovstvá sveta juniorov v hokejbale
Majstrovstvá sveta juniorov v hokejbale

Majstrovstvá sveta juniorov v hokejbale

Majstrovstvá sveta juniorov v hokejbale

Majstrovstvá sveta juniorov v hokejbale sú najvyššie medzinárodné podujatie v hokejbale juniorov. Ich organizátorom je Medzinárodná hokejbalová federácia, ktorá ich usporadúva od roku 2000 (kategória U20). Konajú sa s 2-ročnou periodicitou. Od roku 2008 sa organizujú v troch kategóriách: do 20 rokov, do 18 rokov a do 16 rokov. Podobne ako na seniorských majstrovstvách, aj v nich dominujú 3 hokejbalové veľmoci – Kanada, Slovensko a Česko.

Naši reprezentanti vyhrávali jeden zápas za druhým. Ako pitný režim samozrejme HypoFit nemohol chýbať, energiu im zasa dodali naše energetické tyčinky 3Energy Bar a energetické gély K-4 power gély. Chlapci si produkty nevedeli vynachváliť. smile Slovenský hokejbal sa zapísal do histórie hokejbalu zlatými písmenami. Na domácom šampionáte získal všetky tri tituly majstrov sveta.

Súčasťou majstrovstiev bol aj galavečer, ktorý bol zároveň oslavou 30. výročia založenia hokejbalu na Slovensku. Prezident Medzinárodnej hokejbalovej federácie George Gortsosa na ňom odovzdal ceny pre najlepšieho hráča sveta za rok 2013, ktorým sa stal brankár Slovenskej hokejbalovej reprezentácie Stanislav Petrík, cenu za najlepšiu hokejbalovú hráčku sveta za rok 2013 dostala brankárka Slovenskej hokejbalovej reprezentácie Zuzana Tomčíková, ďalej cenu za rozvoj medzinárodného hokejbalu dostal senior viceprezident ISBHF a viceprezident SHBÚ Roman Török a do Siene slávy Medzinárodnej hokejbalovej federácie ISBHF bol uvedený dlhoročný bývalý kapitán Slovenskej hokejbalovej reprezentácie Marián Giba.

Poslednú cenu, ktorú odovzdal prezident Medzinárodnej hokejbalovej federácie ISBHF všetkým organizátorom, ktorý sa spolupodieľali na organizovaní 8. Majstrovstiev sveta v hokejbale v Bratislave 2014 pod vedením prezidenta SHBÚ Jozefa Stümpela, generálneho sekretára SHBÚ Róberta Koštála a viceprezidenta SHBÚ a ISBHF Romana Töröka, zásluhou ktorých sa podarili zorganizovať najväčšie Majstrovstvá sveta juniorov v hokejbale v histórii za účasti až 20 družstiev zo sveta z 9 krajín (Kanada, USA, Česka Republika, Švajčiarsko, Nemecko, Rakúsko, Poľsko, Veľká Británia, Slovensko).