Oravaman 4. ročník

Oravaman 4. ročník
Oravaman Triatlon je jeden z tých najťažších aké sa vôbec dajú absolvovať má za sebou úspešné tri ročníky. V poradí štvrté vydanie tohto už legendárneho podujatia v lone oravskej prírody je naplánované na 12. júla 2014. Organizátori počas uplynuvších mesiacov nezaháľali a pripravovali nové trate, ktoré pretekárom sprostredkuju viac nádherných výhľadov, výnimočných zážitkov z trate, viac endorfínov, viac námahy, viac zábavy... Ako to docielili?

Oproti minulým ročníkom predĺžili trate na takzvané pol-ironmanské vzdialenosti. Aby sa každý pretekár dostal až do cieľa, musí absolvovať 2000m plávania v Liptovskej mare, absolvovať cyklistickú časovku v predĺženej verzii na 90km na trase Liptovská Mara - Huty - Zuberec - Oravice - Suchá hora - kde bude obrátka. Následne sa vrátia cez Oravice znovu do Zuberca a odtiaľ už budú stúpať na Zverovku a potom v nekonečnom stúpaní až na Ťatliakovu chatu v Roháčoch. Na záver stáčí už len odbehnúť polmaratón 21km, cez Rákoň, Lúčnu, Látanú dolinu, Zverovku až do areálu penziónu Pribiskô v Zuberci.Polmaratón je zaujímavý tým, že pretekári prekonajú prevýšenie 600 m.
 
Preteky to budú krásne ale aj náročné, pretože sa konajú vo veľmi členitom teréne v prostredí Západných Tatier s celkovým prevýšením 2600 m.
Po vytúženom cieli však pretekárov bude čakať naozaj len to najlepšie. Nekonečná a obľúbená after párty, kde sa stretávajú pretekári z mnohých krajín, športov, ročníkov narodenia, skrátka ako jedna rodina. Pripravená bude bohatá tombola a samozrejme rockový koncert a neobmedzená zábava až do rána bieleho! 
 
Toto podujatie po troch rokoch už patrí medzi špičku svojho druhu v Európe o čom svedčí aj množstvo národných vlajočiek, ktoré budú musieť organizátori pripraviť pre otvárací ceremoniál. Ale nik nepochybuje, že sa znovu naplní už známe motto podujatia - BUDE AKO NEBOLO.

Nové náročné trate prilákajú viacerých pretekárov aj z okolitých krajín. Dnes už môžme povedať, že Oravaman sa vďaka svojej náročnej trati bude môcť zaradiť medzi najťažšie polovičné ironmany v Európe.
 
Regitrácia je pre obrovský záujem otvorená už od 1.novembra 2013 od 8.00./3. ročník bol vypredaný za 94minút/ -čo svedčí o mimoriadnej obľúbenosti podujatia.

Viac informácii nájdete na www.oravaman.sk alebo na Facebooku pod heslom Oravaman.